Солом'янське благочиння

Наша газета

Відеокалендар

Друзі сайту

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

http://spm.org.ua/

В нашій Недільній школі почалися традиційні літні паломницькі поїздки

 

У суботу 1 червня 2019 року, учні недільної школи відвідали Києво-Печерську Лавру. У Свято-Феодосіївському храмі в Дальніх печерах клірики нашого храму отець Миколай Скрижалін та отець Тарасій Куцмус звершили молебень преподобним Печерським.

Всі помолилися та приклалися до мироточивих глав преподобний Отців, після чого священник помазав нас миром від святині.

 

У суботу 8 червня, недільна школа звершила паломництво до святинь міста Макарова.

Це невелике селище знаходиться в передмісті на захід від Києва і відомо як батьківщина святителя Димитрія Ростовського (укладача найбільш повних зібрань житій святих і автора багатьох духовних книг).

Вже при в'їзді в Макаров ми побачили величний монумент із зображенням святого, який, ніби живий, осіняє благословляючою правицею кожного подорожуючого.

Тут ми звершили коротку молитву і продовжили свій шлях до святинь Макарова.

Ще трохи проїхавши по звивистій дорозі під тінню вікових сосен, ми прибули до Свято-Іллінському храму м.Макарова. Саме в ньому знаходиться рака з частиною мощей святителя.

Біля раки ми прочитали молитву святому Димитрію і поспілкувалися з місцевою матінкою, яка порадувала нас подарунками від настоятеля.

Непомітно пролетів час, і нам вже потрібно було вирушати далі - в жіночий монастир на честь ікони Божої Матері Услишательниця.

За вікнами машини знову замиготіли сосни, і незабаром хтось із нас урочисто прочитав назву села: Фасова. Саме тут розташований монастир, в який ми тримаємо шлях.

Територія монастиря огороджена високим муром, за яким ми побачили два храми, кілька монастирських корпусів і дві невеликі дзвіниці.

До нас назустріч виходить священник отець Володимир, один з місцевих батюшок. Ми починаємо знайомство з обителлю ...

У соборному храмі монастиря знаходиться ікона Услишательниця. Отець Володимир розповів нам історію чудесного обрітення і прославляння ікони (вона знаходиться в гарному різьбленому кіоті ліворуч від іконостасу) і ми всі разом помолилися до нашої Небесної Заступниці.

Другий, маленький храм, освячений на честь святого Миколая. Виявляється, в будівлі цього храму раніше розташовувався дитячий сад.

Час пролетів швидко, пора вже було їхати на вечірню службу, але нас ще чекало частування від настоятеля монастиря, отця Кирила. Саме цей батюшка, як благочинний Макарівського району, допоміг нам з організацією цієї поїздки. Спаси його Господи!

 

15 червня, учні нашої недільної школи побували в одному з найстаріших дерев'яних храмів Києва - Макаріївської церкви на Татарці.

Він був побудований в 1897 році на честь 400-річчя від дня мученицької кончини Митрополита Київського і всієї Русі Макарія, проте церкву можна вважати більш давньою, так як матеріалом для будівництва послужив розібраний храм святого Димитрія Ростовського з Байкового кладовища (замість якого там побудували кам'яну церкву ).

Коли заходиш на територію, мимоволі забуваєш, що знаходишся у великому мегаполісі. Навколо панує тиша і на диво тепла, ніби сімейна атмосфера.

Сам храм невеликий і по-селянськи затишний. Він уже був прикрашений молодими деревцями і різнотрав'ям до свята Святої Трійці

Ми звершили молитву, і гід розповів нам про історію храму, про ікони, про порядок богослужінь.

Наприклад, кожну п'ятницю тут служать парастас, парафіянам навіть роздають книжечки з текстом, щоб співали всі разом. Також щодня відбувається молебень перед іконою Пресвятої Богородиці «Скорботна про немовлят в утробі убієнних» (храм проводить активну соціальну роботу проти абортів).

У Макаріївському храмі дивовижні ікони відомого художника Івана Їжакевича та його учнів.

Особливо запам'яталися ікони Пресвятої Богородиці «Несподівана радість» і святителя Миколая «Миколай Мокрий».

Після храму нас запросили в церковний будиночок. Посеред кухні височіла справжня дров'яна піч, в якій з давніх часів випікають артос.

У трапезній юних паломників пригостили смачним компотом

І ось-привал! Дітки пограли на дитячому майданчику біля храму і навіть познайомилися зі справжніми церковними кроликами.

Навпроти старої церкви, через дорогу, добудовують великий будинок з новим храмом. Там же будуть розташовуватися кімнати для одиноких бабусь і дідусів.

Роботи ще багато, але з Божою допомогою вона буде завершена, і храм буде виконувати нове соціальне служіння.

Наше паломництво підійшло до кінця, пора їхати, але все було настільки цікавим, а атмосфера затишна, що прощатися зовсім не хотілося.

Це було вже третє паломництво цього літа. І воно особливо тим, що ми вперше потрапили в цей чудовий храм, але, вірю, що ми тут не в останній раз.